Na miejsca! Gotów! Kieleckie konkursy “Pól Nadziei 2023-24” ruszają!

Kampania “Pola Nadziei” to okazja do przystanięcia w codziennym biegu i pochylenia się nad sytuacją osób terminalnie chorych w hospicjach Caritas, w tym szczególnie Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

Wiele z działań kampanii nie wydarzyłoby się bez młodych wolontariuszy, których wrażliwość staramy się kształtować i ukierunkowywać na pomoc bliźnim także poprzez organizowane co roku konkursy. Pozwalają one dzieciom i młodzieży mówić o ważnych społecznie tematach językiem sztuki i rozwijać talenty artystyczne. W tym roku, stale podkreślając wspólnotowy charakter kampanii, proponujemy nie tylko konkursy indywidualne, ale także opcję zdrowej rywalizacji zespołowej. Staramy się także proponować formy bliskie młodym ludziom i uczyć korzystania z technologii w szlachetnym celu.

Zapraszamy uczniów ze szkół podstawowych i średnich do udziału w tegorocznych konkursach. Prosimy najpierw o zapoznanie się z Regulaminem. Prace należy dostarczyć do 31 maja 2024, koniecznie z załączonym oświadczeniem/formularzem zgłoszeniowym. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi 13 czerwca b.r. na uroczystej gali. Wystartujcie w dobrych zawodach!