Pola Nadziei 2024 – wolontariusze Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Wolontariusze Caritas sfinalizowali zainaugurowaną we wrześniu ubiegłego roku akcję charytatywną na rzecz Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas im. Bp. Domina w Darłowie. Jesienią sadzono cebulki żonkili – symboli tej paliatywnej kampanii społecznej – a w marcu obdzielano nimi darczyńców na ulicach miejscowości i na terenach kościelnych. Łącznie do akcji zaplanowanej na 17 marca, ale przeprowadzonej także w innych terminach, stanęło 30 szkolnych i parafialnych Caritas z różnych stron diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Wśród zaangażowanych w wiosenną kwestę są wolontariusze Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Lasów Państwowych w Manowie.

‒ Jak co roku bierzemy udział w zbiórce ,,żonkil za datek” na Dom Hospicyjno-Opiekuńczy w Darłowie. Nasi uczniowie nie tylko przeprowadzili zbiórkę do puszek, ale też przygotowali kiermasz ciast, z którego dochód także wsparł hospicjum – mówi Dorota Stankiewicz, opiekun Szkolnego Koła Caritas w Manowie. ‒ Miło było patrzeć, jak nasze wolontariuszki uzbrojone w uśmiech kwestowały przy kościele. Odwiedziliśmy również dzieci w przedszkolu i opowiadaliśmy im,  na czym polega taka akcja i komu pomagamy.

Nadto w Darłowie zbiórkę przeprowadzili sympatycy hospicjum Caritas zgromadzeni wokół Fundacji Morze Miłości.