Gorące serca morawickich morsów

Dla niektórych szaleńcy.

Grupa zapaleńców kochających zimę i zimno, zdolnych do kąpieli w jeziorze czy wejścia na górski szczyt w kostiumie kąpielowym czy szortach w aurze, przy której większość z nas nie wyściubia nosa spod ciepłego koca.

Dla naszego kieleckiego Hospicjum to serdeczni Przyjaciele: Morawickie Stowarzyszenie Morsów „Byle do zimy”.

Z inicjatywy związanego z Klubem i pragnącego pozostać anonimowym wolontariusza, oraz dzięki uprzejmości prezesa Stowarzyszenia, pana Tomasza Wojtysia i całego Zarządu, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia 2023 odbyła się sportowa impreza powiązana ze zbiórką funduszy na rzecz Hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. W ramach charytatywnego morsowania, poza obowiązkową rozgrzewką, kąpielą w zdecydowanie chłodnej wodzie 😊, ciepłym poczęstunkiem, można było także datkiem do puszki lub udziałem w licytacji ozdób świątecznych, wina i sportowej odzieży wesprzeć naszą Placówkę.

W tym miejscu chcemy pięknie się pokłonić Morsom, ich Rodzinom, Przyjaciołom i Sympatykom za udział w akcji i ofiarność. Dzięki gorącym sercom Ci wspaniali ludzie nie tylko wytrzymują niskie temperatury, ale potrafią pomagać jak mało kto. Pierwszą osobą, która wrzuciła datek do puszki była 7-letnia Tosia, a potem już poszło… W krótkim czasie zebrali kwotę prawie 2500 zł, która zasiliła zbiórkę na podnośnik elektrycznych dla naszych pacjentów i bardzo nas zbliżyła do potrzebnej kwoty.

Szaleńcy? No tak. Boży Szaleńcy 😊

Dodaj komentarz